Recept na českou svíčkovou omáčku

Recept na tradiční českou svíčkovou omáčku

Tradiční česká svíčková omáčka patří mezi nejoblíbenější pokrmy české kuchyně. Připravuje se z hovězího masa, zeleniny a koření a podává se s houskovým knedlíkem. Tato lahodná omáčka je symbolem české kuchyně a její recept se předává z generace na generaci.

Recept na tradiční českou svíčkovou omáčku začíná přípravou hovězího masa, které se nejprve osmahně a poté dusí společně se zeleninou a kořením. Klíčovým kořením je bobkový list, nové koření a hřebíček, které dodávají omáčce charakteristickou chuť. Po dlouhém dusení se omáčka zahustí smetanou a šťávou z citronu, čímž získá krémovou konzistenci a mírně kyselou chuť. Omáčka se podává s plátky hovězího masa a houskovým knedlíkem, čímž vznikne tradiční pokrm, který potěší každého gurmána.

Recept na českou svíčkovou omáčku je tedy neodmyslitelnou součástí české kuchyně a její oblíbenost zůstává nezměněna po mnoho generací. Připravení tohoto pokrmu je aktivitou spojující rodinu a přátelé a zároveň přináší radost prostřednictvím bohatých chutí a vůní.

Krok za krokem: Jak připravit lahodnou svíčkovou omáčku

Recept na českou svíčkovou omáčku je jedním z klenotů české kuchyně. Tato lahodná omáčka je připravována z hovězího masa a je oblíbená pro svou bohatou a sladce kořeněnou chuť. Pokud chcete vytvořit skvělou svíčkovou omáčku, postupujte podle těchto kroků.

1. Nejprve si připravte všechny potřebné ingredience. Budete potřebovat hovězí svíčkovou, cibuli, mrkev, petržel, celer, hovězí vývar, smetanu, máslo, hladkou mouku, octem a hořčicí.

2. Nakrájejte cibuli, mrkev, petržel a celer na jemné kostičky.

3. V hrnci rozehřejte máslo a osmahněte nakrájenou zeleninu. Poté přidejte na kostičky nakrájenou svíčkovou a osmahněte z obou stran dozlatova.

4. Nalijte hovězí vývar a vařte svíčkovou na mírném ohni asi 60-90 minut, dokud masa není měkké.

5. Poté vyndejte maso a zeleninu z vývaru a vložte je do mixéru. Vývar si ponechte stranou.

6. V mixéru rozmixujte maso a zeleninu na jemnou kaši.

7. V hrnci rozehřejte máslo, přidejte hladkou mouku a zatáhněte jí. Postupně přilévejte vývar a za stálého míchání vařte omáčku asi 10 minut.

8. Přidejte rozmixovanou směs masa a zeleniny, promíchejte a vařte ještě dalších 5 minut.

9. Nakonec přidejte smetanu, ocet, hořčici a osolte a opepřete dle své chuti.

Tímto způsobem je připravená vynikající česká svíčková omáčka, kterou můžete podávat s knedlíky nebo bramborovým pyré. Vaše chuťové buňky se zaručeně rády vrátí k tomuto tradičnímu českému jídlu!

Doporučené články