Tradiční recept na francouzský crème brûlée

Tradiční recept na francouzský crème brûlée

Tradiční recept na francouzský crème brûlée je jedním z nejznámějších dezertů pocházejících z Francie. Tato lahodná pochoutka je známá svou křehkou vrstvou karamelizovaného cukru na povrchu, která krásně kontrastuje s jemnou a lahodnou vanilkovou krémovou nádivkou. Tento tradiční recept sahá až do 17. století a dodnes zůstává oblíbeným dezertem po celém světě.

K výrobě tohoto lahodného dezertu budete potřebovat čerstvé smetanu, vanilkový lusk, žloutky, cukr a trochu rumu. Nejdříve se smetana s vanilkovým luskem povaří a nechá se chvíli louhovat, aby získala bohatou vanilkovou chuť. Poté se směs smetany přelije do mísy se žloutky a cukrem a dobře promíchá. Poté se směs nalije do malých keramických mís a peče se v troube. Po vychladnutí se na povrchu krém posype tenkou vrstvou cukru a karamelizuje se pomocí kuchařského hořáku.

Tradiční recept na francouzský crème brûlée představuje kombinaci jednoduchých surovin a pečlivého zpracování, které vytváří dokonalou chuťovou harmonii. Tato klasika francouzské kuchyně je stále oblíbená a bude jistě potěšením pro všechny milovníky dezertů. Buďte opatrní, protože jeho bohatá a lahodná chuť může snadno způsobit závislost!

Jak připravit dokonalý crème brûlée doma

Tradiční francouzský crème brûlée je lahodným dezertem, který můžete snadno připravit i doma. Jak připravit dokonalý crème brûlée? Zde je tradiční recept, který vám krok za krokem ukáže, jak na to.

Nejdůležitější součástí tohoto dezertu je krémová náplň. K přípravě krémového krému budete potřebovat smetanu, vanilkový lusk, žloutky a cukr. Nejprve smíchejte smetanu s vydlabaným semínkem z vanilkového lusku a nechte směs lehce povstat. Pak oddělte žloutky od bílků a smíchejte je s cukrem, dokud nedosáhnete hladké konzistence. Postupně vmíchejte směs smetany do žloutkového krému a důkladně promíchejte.

Poté náplň nalejte do malých keramických nádobek a dejte péct do předehřáté trouby na 120 stupňů Celsia po dobu asi 40-45 minut, dokud se náplň neztuží.

Jakmile je krémová náplň hotová, nechte ji vychladnout a poté ji uložte do lednice po dobu minimálně dvou hodin, nejlépe však přes noc. Tím se krém lépe dotuží a získá dokonalou konzistenci.

Při servírování posypte vrchní vrstvu krému cukrem a karamelizujte ji pomocí hořáku, dokud nevznikne křehká karamelová krusta.

Tímto způsobem získáte naprostou dokonalost tradičního francouzského crème brûlée připraveného doma.

Doporučené články